Iloa ja elämyksiä -kurssi aktiivisille tytöille (10-14v.) 24.-27.7.2023!

30.5.2023
Tervetuloa opistolle viihtymään ja nauttimaan muiden samanikäisten seurasta uusien ja vanhojen ystävyyksien parissa turvallisessa ympäristössä ja elävän sanan hoidossa.

Tervetuloa opistolle viihtymään ja nauttimaan muiden samanikäisten seurasta uusien ja vanhojen ystävyyksien parissa turvallisessa ympäristössä ja elävän sanan hoidossa. Ohjelmassa esim: luovaa toimintaa, leivontaa, melontaa, kuorolaulua, käsikellon soittoa, yhteismusisoinitia, pihapelejä, iltanuotio, saunomista ja uintia piha-altaassa, keskusteluhetkiä, piknik…

Lue lisää ja ilmoittaudu nyt www.lyhytkurssille.fi/kurssi/reisjarvi/

Viimeisimmät

Opistoblogi – 15.9.2023

Ensimmäisellä kokonaisella opintojaksolla perus arjen aloittamisen lisäksi käynnistimme opiskelijakunnan toimintaa sekä vietimme olympialaisia.

Kurssiuutisia – 1.6.2023

Onko savirakentamisessa tulevaisuus? Tutkijoiden, tekijöiden ja tuotekehityksen kiinnostus on lisääntynyt saven käyttöön rakennusmateriaalina. Ilmoittaudu nyt savirakentamisen kurssille Reisjärven kr. opistolle.

Opistouutisia – 31.5.2023

Suvivirsi kaikui voimallisena opiston salissa lauantaina 6.5. Kevätjuhlaan kokoontunut henkilökunta, opiskelijat ja kotiväki kokivat yhdessä kiitollisuutta päättyneestä opistotalvesta. Uusia hakijoita oli tänäkin keväänä runsaasti, yhteensä hieman yli 600.

Tapahtumauutisia – 31.5.2023

Reisjärven opistoseurat järjestetään viime vuoden tapaan koulujen kesälomakauden lopussa, 4.-6.8. Uusi myymälä palvelee seuravieraita. Lämpimästi tervetuloa opistoseuroihin!

Kurssiuutisia – 31.5.2023

Innostuneet suunnistuksen harrastajat kokoontuivat opistolla toista kertaa. Seuraava kurssi on jo suunnitteilla ensi kevääksi Jämsän opistolle, ja sinne toivotaan mukaan myös uusia harrastajia.