Mikko Kinnunen jättää rehtorin tehtävät

17.4.2019

Reisjärven opiston johtokunta myönsi kokouksessaan tänään 17.4.2019 pyynnöstä eron kansanedustajaksi valitulle Mikko Kinnuselle 1.8.2019 alkaen. Johtokunnan valitsema työryhmä jatkaa virantäyttöprosessia kutsumenettelynä. Tavoitteena on, että uusi rehtori aloittaa virassa 1.7.2019. Rehtorin vuosiloman aikana vs. rehtorina toimii Susanna Pöyhtäri ja vararehtorina Minna Paalavuo.

Lisätietoja antaa johtokunnan puheenjohtaja Sakari Typpö.

Viimeisimmät

Kurssiuutisia – 12.12.2025

Yrityksen brändääminen, digimarkkinointi, tekoälyn hyödyntäminen ja monet muut käytännön digitaidot olivat puheenaiheina, kun Digiaskel-koulutus kokosi pienyrittäjiä ja työntekijöitä viikonloppukursseille toukokuussa, elokuussa ja marraskuussa 2025. 

Uutisia – 12.12.2025

Johtokunta päätti selvittää perusoppijakson opiskelijamäärän kasvattamista. Matti Jokitaloa muistettiin kunniamerkillä sitoutuneesta ja ansiokkaasta työstä opiston johtokunnassa.

Tapahtumauutisia – 12.12.2025

Järjestämme samalla myös virtuaaliset tiilitalkoot -varainhankintakampanjan opiston hyväksi.

Uutisia – 9.6.2025

Katso tästä ajankohtaisuutiset!

Uutisia – 23.5.2025

Opiston toimisto on suljettuna ja opiston kurssi- ja leiritoiminta kesätauolla 19.6. – 6.7.2025. Opiston väki toivottaa aurinkoista ja rentouttavaa kesää kaikille opiston ystäville.